Ogrodzenie pełni podwójną rolę - jego celem jest nie tylko wyznaczenie terenu danej posesji, zapewnienie domownikom bezpieczeństwa i chronienie przed intruzami. Istotną kwestią przy wyborze ogrodzenia są także walory estetyczne.

Dzięki różnorodności i wielu możliwościom oferowanym przez producentów każdy ma sposobność dobrania ogrodzenia zgodnie z własnymi preferencjami i specyfiką danej posesji tak, by całość tworzyła spójną kompozycję.

Zastosowanie ogrodzeń palisadowych

Ogrodzenia palisadowe cechuje minimalistyczna forma i wszechstronne zastosowanie. Doskonale sprawdzą się zarówno na prywatnej posesji, jak i w przypadku grodzenia obiektów użytku publicznego.

Mogą być wykorzystywane między innymi w takich miejscach, jak:

- centra handlowe;
- obiekty przemysłowe;
- prywatne posesje;
- osiedla mieszkaniowe;
- budynki firm;
- budynki użyteczności publicznej

Zalety ogrodzenia palisadowego

Jedną z największych zalet ogrodzenia palisadowego niewątpliwie jest cena w stosunku do efektu – konstrukcja jest łatwa w montażu, a jednocześnie stabilna i wytrzymała. Nie będzie więc rozwiązaniem sezonowym, ale długotrwałym i estetycznym.

Segmenty ogrodzeniowe produkowane są przy użyciu najlepszej stali i przy zastosowaniu dodatkowych procesów cynkowania oraz lakierowania proszkowego. Dzięki tym zabiegom ogrodzenie jest bardzo trwałe i odporne na korozję, a jednocześnie doskonale się prezentuje.

Ogrodzenie Palisadowe

Co więcej, malowanie ogrodzenia na wybrany kolor właśnie przy zastosowaniu metody proszkowej pozwala nie tylko na osiągnięcie możliwie najlepszych walorów estetycznych, ale także na poprawienie wytrzymałości ogrodzenia, dzięki zapobieganiu procesom utleniania się warstwy cynku.

Funkcjonalnie i estetycznie

Nowoczesne ogrodzenia są atrakcyjnym rozwiązaniem ze względu na swoją uniwersalność i estetykę. Ich wygląd doskonale komponuje się ze współczesną architekturą, a szeroki wybór kolorów umożliwia dopasowanie ogrodzenia do pozostałych elementów architektury. Dzięki uzupełnieniu systemu w dodatkowe elementy, takie jak przesuwane bramy, furtki czy podmurówki, każdy ma możliwość stworzenia ogrodzenia dostosowanego do specyfiki danej przestrzeni.

Co więcej, przy tworzeniu nowoczesnego ogrodzenia producent nawiązuje współpracę ze sprawdzonymi dostawcami materiałów renomowanych marek spełniających wymagania określone w normach i standardach technicznych. Wykorzystanie najlepszych materiałów i bazowanie na nowoczesnych technologiach umożliwia tym samym stworzenie ogrodzeń funkcjonalnych i odpowiadających oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

System ogrodzeniowy

Na pełen system ogrodzeniowy składają się segmenty ogrodzeniowe wykonane z kształtowników stalowych zbudowanych przez zespawane ze sobą przęsła oraz słupki ogrodzeniowe.

Segmenty ogrodzeniowe występują w ramie otwartej P1, P2, jak i zamkniętej - R1, R2, R3, R4. Przęsła dostępne są natomiast w standardowych wysokościach: 1200 mm, 1500 mm, a także 2000 mm. Dopasowuje się do nich pod kątem wysokości metalowe słupki, które wykonywane są z profili stalowych o przekroju 60x40 mm albo 60x60 mm. Dla lepszej ochrony słupki te mogą być wyposażone w plastikowe daszki i wykończone mocowaniami.

Dodatkowe elementy

Nowoczesny system ogrodzeniowy może być wyposażony w elementy uzupełniające takie jak bramy przesuwane, skrzydłowe, które dla większej estetyki często wykonywane są z identycznych profili, co segmenty ogrodzenia. Uzupełnienie systemu stanowią także furtki czy podmurówki, które również można dopasować wyglądem czy konstrukcją do systemu palisadowego.