Bramy wjazdowe do nowoczesnych ogrodzeń – Nowoczesne Ogrodzenia – Panelowe, Przemysłowe, Systemowe – Producent INEX

Bramy wjazdowe do nowoczesnych ogrodzeń

Bramy wjazdowe do nowoczesnych ogrodzeń

Jeśli dokonaliśmy wyboru  ogrodzeń panelowych  albo jakiekolwiek innych  nowoczesnych ogrodzeń, z których  jesteśmy zadowoleni  i spełniają przy tym nasze wymagania techniczne, to nie zostaje nam nic innego jak zamknąć temat ogrodzenia – zarówno w przenośni, jak i dosłownie. To zamknięcie bowiem musi być realizowane przez jeden lub dwa elementy: furtkę oraz bramę

Wybór nie jest prosty

O ile to pierwsze jest stosunkowo proste a  w zasadzie kluczowa dla nas będzie kwestia wyglądu oraz  poziomu zabezpieczeń, to zupełnie inaczej wygląda sytuacja w kwestii/ przypadku  bramy. Tam bowiem musimy uwzględnić szereg aspektów, takich jak:

 

  • szerokość – w przypadku furtek w zasadzie dowolnie konfigurowana – tu może się okazać, że np. w wybranej przez nas technologii nie możemy zamówić bramy o oczekiwanej przez nas szerokości. Może się też okazać, że nawet jeśli uda się bramę wykonać, to nie będzie ona zbyt praktyczna – dwuskrzydłowa brama ogrodzeniowa o szerokości 9 metrów oznacza, że jedno skrzydło będzie miało 4,5 metra długości, przez co będzie uciążliwe w codziennej eksploatacji,
  • automatyka – mając ograniczony budżet postawimy  na bramę otwieraną i zamykaną ręcznie, jednak nawet w tym przypadku warto rozważyć wybór takiego modelu, który w przyszłości uda się rozszerzyć o automatykę bramową. Automatyczne bramy wjazdowe oznaczają bowiem znacznie zwiększony komfort obsługi. Nie rezygnujmy więc z niego zbyt pochopnie,
  • rodzaj bramy – najczęściej wybieramy tradycyjne bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe, nie zawsze jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Przykładem jest pogorszenie warunków atmosferycznych tj wiatr, który może spowodować duże szkody przy gwałtownym otwieraniu dlatego warto rozważyć przesuwne bramy wjazdowe.

Zadbajmy o drobiazgi

Wybierając bramę patrzymy na nią w skali makro, jako jeden wielki monolit. Skupiając  się na  wariancie i technologii, nie zapominajmy też o drobiazgach, które właściwie dobrane potrafią nam znacznie ułatwić eksploatację. Wymieńmy choćby:

 

  • liczbę i zasięg pilotów do automatyki bramowej. Dorobienie kolejnych pilotów zazwyczaj nie jest zbyt drogie, ale ceny wahają się w zależności od technologii – weźmy to pod uwagę. Zasięg również ma znaczenie. W  praktyce  każdy system umożliwi nam bezproblemowe otwarcie i zamknięcie bramy, gdy przy niej stoimy, problem pojawi się w większej odległości wówczas należy rozważyć wariant o zwiększonym zasięgu.
  • dopasowanie barw/kolorystyki. – bez problemu jest dokonanie zakupu bramy z ogrodzeniem u jednego dostawcy ,u różnych należy upewnić się czy wybrane przez nas modele są identyczne.