Bramy wjazdowe w ogrodzeniach różnego typu – Nowoczesne Ogrodzenia – Panelowe, Przemysłowe, Systemowe – Producent INEX

Bramy wjazdowe w ogrodzeniach różnego typu

Bramy wjazdowe w ogrodzeniach różnego typu

Projektując ogrodzenia naszej działki, musimy też orientować się jaką furtkę i bramę zastosujemy. Warto zadbać, by producent naszego przyszłego ogrodzenia oferował możliwość sprawnego dopasowania różnych rodzajów bram. Szczególnie cenne będzie, jeśli zaoferuje/przedstawi/zaproponuje kompletny system, zapewniający spójność estetyki oraz bezproblemowy montaż. Wybierając konkretny rodzaj bramy, w zależności od naszych oczekiwań możemy zdecydować się na m.in.

 

  • Bramy wjazdowe przesuwne (produkowane jako samonośne lub w wersji wymagającej dodatkowych prowadnic na dole).
  • Bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe – brak odpowiednich warunków do zastosowania bramy przesuwnej będzie świetnym wyborem zastosowania tradycyjnej bramy dwuskrzydłowej.

 

Tradycja czy technologia?

Bramy otwierane ręcznie to rozwiązanie najprostsze i (choćby ze względu na bardzo niski poziom skomplikowania) stosunkowo najpewniejsze. Jednak ich wada jest oczywista dla każdego, kto miał możliwość korzystania z bram automatycznych. W tych ostatnich bowiem możemy sobie oszczędzić konieczności wychodzenia z auta po to, aby otworzyć i zamknąć bramę. Ma to znaczenie nie tylko z perspektywy oszczędności czasu, ale też uniknięcia niepotrzebnego wychodzenia na dwór, gdy ulewa lub śnieżyca nas bardzo przed tym zniechęcają. Jeśli zatem możemy sobie pozwolić na dodatkowe koszty oraz mamy dostępną instalację elektryczną w okolicy bramy, to takie rozwiązanie polecamy najbardziej.

Dopasowanie bramy do typu ogrodzenia

To dość ważne, aby w jakimś stopniu dostosować bramę do otaczającego ją ogrodzenia. Decydując się na lekkie i przejrzyste ogrodzenia panelowe z zastosowaniem bardzo grubej bramy będzie na ogół kiepskim pomysłem. Często znaczenie ma także otoczenie ogrodzenia – jeśli np. nasze ogrodzenia panelowe otoczyliśmy żywopłotem lub posadziliśmy przy ogrodzeniu iglaki, to może zabraknąć miejsca na bramę przesuwną a takim wypadku pozostanie nam do wyboru brama dwuskrzydłowa. Zwróćmy też uwagę na odległość między skrajnymi słupkami ogrodzenia. Gdy ma ona mniej niż 10 metrów, to technologicznie możemy wybrać oba rodzaje bram. Biorąc jednak pod uwagę, że pojedyncze skrzydło bramy dwuskrzydłowej może wtedy mieć nawet 5 metrów długości, co niekoniecznie będzie praktyczne ani wygodne. Gdy zaś ta odległość przekracza 10 metrów, to musimy wybrać bramę przesuwną, która może mieć długość nawet 12 metrów.

Na koniec – pamiętajmy, że brama to nie tylko element praktyczny – musi być też estetycznie wykonana, dlatego nie zapominajmy również o tym istotnym czynniku przed jej wyborem.