Czym powinny charakteryzować się bramy wjazdowe – Nowoczesne Ogrodzenia – Panelowe, Przemysłowe, Systemowe – Producent INEX

Czym powinny charakteryzować się bramy wjazdowe

Czym powinny charakteryzować się bramy wjazdowe

W Soplicowie („Pan Tadeusz”) gościnna brama była zawsze otwarta, ponieważ w I połowie XIX wieku nie znano nowoczesnych technologii, z którymi mamy dziś do czynienia. Współczesne bramy są nie tylko produktem użytkowym, ale także mogą być elementem dekoracyjnym. Ich niezwykła różnorodność oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że odpowiednio dobrana do posesji brama stanie się nieodłącznym elementem kompozycyjnym.

 

Powróćmy na chwilę do wzmianki dotyczącej zarówno nowinek technicznych, jak i bogatego asortymentu bram. Bramy XXI wieku, niezależnie od ich rodzaju, nie muszą być ciągle otwarte, ponieważ innowacyjne rozwiązania techniczne, gdyby nawet wiele razy dziennie zaistniała potrzeba otwierania i zamykania, gwarantują ich bezkolizyjne funkcjonowanie.

Nowoczesne bramy wjazdowe i ich rodzaje

Niekwestionowaną zaletą wszystkich typów bram jest ich odporność na korozję oraz niepowtarzalny, oryginalny, estetyczny wygląd. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych bramy wjazdowe i bramy przesuwne wjazdowe spełniają najwyższe standardy, a co za tym idzie, są w stanie sprostać oczekiwaniom klientów.

 

Nowoczesne bramy wjazdowe

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o bramy przesuwne, automatyczne bramy wjazdowe, bramy wjazdowe skrzydłowe czy bramy ogrodzeniowe, z całą pewnością można stwierdzić, że do produkcji tych wyrobów zostały wykorzystane najlepszej jakości materiały. Ma to z jednej strony ogromne znaczenie dla wytrzymałości bram, z drugiej natomiast niezbicie świadczy o szacunku wobec potencjalnych klientów. To właśnie z myślą o nich bramy wjazdowe skrzydłowe, bramy wjazdowe przesuwne czy bramy dwuskrzydłowe wyróżniają się wysokimi standardami.

W celu ciągłego udoskonalenia bram do ich produkcji są wykorzystywane najlepszej jakości akcesoria, zapewniające gotowym wyrobom nie tylko niepowtarzalny wygląd, ale także doskonałą jakość. Charakterystyczną cechą bram przesuwnych jest komfortowa, nieskomplikowana obsługa. Jak wszystkie rodzaje bram są one niezawodne i doskonale sprawdzą się w wielu miejscach.

Jakie bramy, takie rozwiązania technologiczne

Rodzaj wykorzystanych do produkcji bram komponentów zależy przede wszystkim od typu produktu. Bramy wjazdowe skrzydłowe doskonale funkcjonują dzięki zastosowanym w nich regulowanym zawiasom, gałkom, odbojom, ryglom oraz zamkom, które mają wmontowane wkładki patentowe. Automatyczne bramy wjazdowe i bramy wjazdowe przesuwne są obsługiwane za pomocą sprzętu najlepszej jakości. Zarówno do otwierania, jak i do zamykania używa się pilota.

Do elementów standardowego wyposażenia systemu automatycznego zalicza się między innymi sterowniki i centralę sterującą. Aby bramy przesuwne mogły bezawaryjnie funkcjonować, niezbędne są poza tym fotokomórki, dwukanałowe piloty zdalnego sterowania oraz listwy zębate.

 

Dodatkowym wyposażeniem systemu automatycznego mogą być:

 • lampy ostrzegawcze
 • wyłączniki kluczykowe
 • anteny do poprawy zasięgu pilotów oraz zapasowe piloty

Bramy wjazdowe i ogrodzeniowe – wszechstronne zastosowanie

Zarówno bramy wjazdowe, jak i bramy ogrodzeniowe znajdują wszechstronne zastosowanie. Mogą być bowiem używane do zabezpieczenia, takich miejsc jak hale fabryczne, posesje prywatne bądź magazyny. Bramy wjazdowe można montować także na terenie osiedli mieszkaniowych, portów lotniczych, obiektów sportowych i rekreacyjnych, stref wojskowych bądź obiektów użyteczności publicznej. Niezależnie od sposobu wykorzystania doskonała jakość bram zapewnia wieloletnie, bezawaryjne funkcjonowanie.

 

Systemy bram przesuwnych mają szerokie zastosowanie, m.in:

 

 • hale fabryczne
 • magazyny
 • posesje prywatne
 • osiedla mieszkaniowe
 • tereny wojskowe
 • porty lotnicze
 • obiekty użyteczności publicznej
 • obiekty sportowe i rekreacyjne

Bramy wjazdowe przesuwne

 

Wszystkie rodzaje bram są starannie wykańczane albo za pomocą ocynkowania, albo poprzez ocynkowanie i lakierowanie proszkowe. Ich elegancki design przyciąga wzrok, co jak wiadomo, nie pozostaje bez znaczenia w przypadku oglądania prywatnej posesji czy innego obiektu. Brama staje się wizytówką, jednak najważniejsze jest jej niezawodne funkcjonowanie.

Bramy są dostępne w bogatej kolorystyce, dzięki czemu ładnie komponują się z posesją. Nie ulega wątpliwości, że sposób ich wykończenia sprawia, iż są one odporne na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych, nawet tych najbardziej niekorzystnych. Są ładne, atrakcyjne, estetyczne, eleganckie i praktyczne.